Logo Gminy Mielnik

Narodowe Święto Niepodległości w Gminie Mielnik

Z okazji 106. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Gminie Mielnik odbyły się uroczystości.

Mieszkańcy mogli uczestniczyć w nabożeństwie dziękczynnym w Cerkwi pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mielniku oraz w mszy świętej w Kościele pod wezwanem Przemienienia Pańskiego w Mielniku w intencji Ojczyzny. 

Na cmentarzu w Niemirowie przy grobach 14 żołnierzy poległych w 1920 roku oraz przy obelisku z tablicą upamiętniającą 500-lecie Unii Mielnickiej w Mielniku został odśpiewany hymn państwowy, zapalone znicze i złożone kwiaty.

W Niemirowie oraz w Mielniku wojskową asystę honorową pełnili żołnierze z III Batalionu Strzelców Podhalańskich.

Publiczność mogła obejrzeć akademię z okazji 106. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przygotowaną przez dzieci i młodzież z Zespół Szkół im. Unii Mielnickiej w Mielniku, a także wysłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Siemiatycz.

 

Galeria zdjęć

Kobiety i mężczyźni oglądający występ dzieci. Żołnierze i mężczyźni stojący obok biało czerwonych flag. Koło mężczyzny stoją dwaj chłopcy. Poczty sztandarowe. Żołnieże stojący przy grobach żołnierzy. Delegacja składająca się z kobiet i mężczyzn niosąca kwiaty. Kamienny pomnik. Obok stoją znicze, kwiaty. Dzieci w galowych strojach. Mężczyzna mówiący przez mikrofon, w garniturze, białej koszuli z czerwonym krawatem. Mężczyźni stojący w asyście żołnierzy. Obok jednego z mężczyzn stoją dwaj chłopcy. Kobieta grająca na instrumencie w czarnym stroju. Mężczyźni stojący umundorowani. osoby grające na instrumentach.Ubrani są w czarne stroje. Publiczność oglądająca akademię. Żolnierze stojący przy pomniku. Żolnierze stojący przy obelisku.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności