Logo Gminy Mielnik

Podlaski Turniej Kół Gospodyń Wiejskich – eliminacje w Drohiczynie

Serdecznie zapraszamy sympatyków kultury ludowej, przedstawicieli samorządów i wszystkich miłośników podlaskich tradycji na Podlaski Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Pierwsze eliminacje odbędą się 24 maja 2026 roku w Drohiczynie w Nadbużańskim Ośrodku Promocji Produktu Lokalnego „Zagubek” przy ul. Targowej 1. W Turnieju wezmą udział Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu bielskiego i siemiatyckiego.

Powiat bielski reprezentują:

  • KGW „Hołodzianki” w Hołodach,
  • KGW „BONA” w Brańsku,
  • KGW „Aktywna Wieś” w Niewinie Borowym.


Powiat siemiatycki reprezentują:

  • KGW w Czarkówce Małej,
  • KGW „Zielona Dolina” w Moszczonie Królewskiej,
  • KGW w Nurcu Stacji.

Koła zaprezentują swoją działalność społeczną, kulturalną i kulinarną, a także talenty członków. Przewidziano pięć konkurencji: prezentacje działalności KGW, konkurencje zręcznościowe, artystyczne, kulinarne oraz prezentacje talentów na stoisku - rękodzieło, rzemiosło i wyroby tradycyjne.

Więcej informacji na stronie https://odr.pl/2026/05/13/podlaski-turniej-kol-gospodyn-wiejskich-eliminacje-w-drohiczynie/

Plakat w niebiesko zielonych barwach z napisem Podlaski Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i czerwono-czarno-zielonym logiem z napisem PODR Szepietowo. Po prawej stronie kobieta w stroju ludowym.Pismo z czerwono-czarno-zielonym logiem z napisem PODR Szepietowo. Pod spodem czerwony napis Program i czarny napis Podlaskiewgo Kół Gospodyń Wiejskich.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności