Deklaracja dostępności
Urząd Gminy Mielnik zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja dostępności dotyczy strony https://mielnik.eu.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie oświadczenia przedstawionego przez Firmę Trol InterMedia sp. z o.o. , która zadeklarowała zgodność z wytycznymi WCAG 2.1 na poziomie AA. Wykonawca przedstawił stosowne oświadczenie w formie odpowiedzi na pytanie "Czy 2ClickPortal Cloud jest zgodny z WCAG 2.1 oraz innymi wymogami prawa?" zawartej w "Bazie wiedzy".
Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje
Wszystkie artykuły mogą być odczytane za pomocą wbudowanego w stronę internetową czytnika mowy bez konieczności używania zewnętrznych rozwiązań.
Skróty klawiszowe
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiszowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe.
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Marcin Czerwiński, m.czerwinski@mielnik.com.pl. +48856565876
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Nazwa organu odwoławczego: Wójt Gminy Mielnik
- Adres organu odwoławczego: ul. Piaskowa 38, 17-307 Mielnik
- Adres e-mail organu odwoławczego: gmina@mielnik.com.pl
- Telefon organu odwoławczego: 85 65 65 861
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Aplikacje mobilne
Urząd Gminy nie udostępnia aplikacji mobilnych.
Dostępność architektoniczna
Budynek: ul. Piaskowa 38, 17-307 Mielnik
Do czterokondygnacyjnego budynku (piwnica, parter i dwa piętra) prowadzą dwa wejścia na poziomie parteru. Interesanci obsługiwani są na trzech kondygnacjach: piwnica, parter i I piętro. Główne wejście zlokalizowane od strony ul. Piaskowej nie jest przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych. Do głównego wejścia prowadzą schody składające się z ośmiu stopni i wyposażone z obu stron w barierki. Boczne wejście, zlokalizowane od strony parkingu, posiada schody składające się z trzech stopni oraz podjazd dla wózków inwalidzkich. Wejście wyposażone jest w barierkę. Drzwi wejściowe zarówno wejścia głównego jak i bocznego nie otwierają się automatycznie. Jedno miejsce parkingowe przy wejściu bocznym przeznaczone jest dla osób z niepełnosprawnością.
Wewnątrz budynku, obok wejścia bocznego, za wewnętrznymi drzwiami znajduje się zejście na poziom piwnicy - dwubiegowe schody (od góry: siedem stopni, podest, dziesięć stopni). Zejście nie jest wyposażone w barierki. Obok wejścia głównego znajduje się wejście na poziom I piętra - dwubiegowe schody (od dołu: czternaście stopni, podest, siedem stopni). Wejście jest wyposażone w barierki. Budynek nie posiada wind. Parter budynku przystosowany jest do poruszania się niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Na poziomie piwnicy, na przeciwko schodów znajduje się łazienka przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
Wewnątrz budynku, obok wejścia bocznego z lewej strony umiejscowiona jest tyflomapa wyposażona w dzwonek przywoławczy (z poziomu aplikacji). Na poziomie zerowym znajduje się toaleta przystosowana do obsługi osób z niepełnosprawnościami. Poziom zerowy wyposażony jest również w wypukłe ścieżki dla osób niewidomych. Prowadzą one do Punktu Obsługi Interesanta oraz do toalety dla osób z niepełnosprawnościami. Schody zostały oznaczone kontrastowymi taśmami oraz zostały zamontowane przed schodami dotykowe pasy ostrzegawcze. Pokoje oznaczone są tabliczkami informacyjnym z językiem brajla oraz kodami QR. Kluczowe miejsca w urzędzie zostały oznaczone tabliczkami informacyjnymi - piktogramami.
Większość pokoi w budynku jest wyposażona w pętle indukcyjne, również przenośne, są dostępne ramki do podpisów, lupa i materiały przeznaczone do porozumiewania się z osobami niesłyszącymi. Przy Punkcie Obsługi Interesanta znajdują się krzesła wygodne w użyciu - w kontrastowej kolorystyce oraz z podłokietnikami.
Do budynku można wejść z psem asystującym lub psem przewodnikiem.
W budynku brak jest możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
Udogodnienia:
Obsługa interesantów Urzędu Gminy Mielnik odbywa się w Punkcie Obsługi Interesanta znajdującym się na poziomie parteru pomiędzy wejściem głównym a bocznym. W przypadku konieczności obsługi interesanta ze szczególnymi potrzebami przez pracownika Urzędu pracującego na I piętrze lub w piwnicy, po wyrażeniu prośby o obsługę w Punkcie Obsługi Interesanta, pracownik Punktu Obsługi wzywa odpowiedniego pracownika Urzędu do obsługi interesanta na poziom parteru.
Więcej informacji o dostępności cyfrowej można znaleźć na stronie Ministerstwa Cyfryzacji poświęconej temu tematowi.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Większość pokoi w budynku jest wyposażona w przenośne pętle indukcyjne.
Urząd Gminy nie zapewnia pomocy tłumacza języka migowego w kontakcie za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.
Podstawa prawna
Rozporządzenie Rady Ministrów z 9 listopada 2017 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych Dz. U. z 2017 r. poz. 2247
Ustawa z 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych Dz.U. z 2019 r. poz. 848